Rodzaje przyjęć weselnych - na spokojnie, czy z rozmachem?

Rodzaje przyjęć weselnych – na spokojnie, czy z rozmachem?

Przygotowując się do przyjęcia weselnego, musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Jedno z najbardziej zasadniczych dotyczy tego, czy zdecydować się na przyjęcie spokojne i stonowane, czy też na takie, podczas którego możemy liczyć na rozmach. Nietrudno się domyślić, że istnieje co najmniej kilka czynników mających wpływ na podjęty przez nas wybór.

Kiedy wybrać rozmach?

Osoby, które stawiają na przyjęcia weselne z rozmachem często przyznają, że na krok taki decydują się przede wszystkim z uwagi na wierność tradycji. Rzeczywiście, w wielu rodzinach huczne wesela są już normą i trudno wytłumaczyć otoczeniu, że nie zamierzamy się na nie decydować. Bywa i tak, że sam rozmach jest wymuszony. Dzieje się tak wówczas, gdy państwo młodzi mają spore rodziny, a co za tym idzie, nawet zaproszenie jedynie najbliższych ich członków wymaga zorganizowania dużego wesela. Nie brakuje też osób, które po prostu lubią duże imprezy, w czasie których można znaleźć się w centrum uwagi. Rozmach stwarza wrażenie niepowtarzalności i można mieć pewność, że takie wesele zostanie zapamiętane jako wyjątkowe.

wystrój ślubny

Kiedy zorganizować spokojne spotkanie?

Istnieje wiele przyczyn, dla których pary odchodzą od przyjęcia z rozmachem. Bardzo często możemy przy tym usłyszeć, że duże znaczenie mają w takim przypadku względy finansowe. Duże wesele kosztuje. Owszem, można zgodzić się na to, aby za jego przygotowywanie odpowiadali rodzice, trudno jednak wówczas mieć realny wpływ na przebieg imprezy. Nie każda para chce też organizować duże spotkanie z własnych środków. Nawet posiadając odpowiednie oszczędności młodzi dochodzą zwykle do wniosku, że można wydać je na inne cele.

Przeczytaj również o rodzajach przyjęć weselnych.

Bywa i tak, że decyzja o skromnym przyjęciu wynika nie z możliwości finansowych, ale z cech charakteru młodych. Nie każdy czuje się tak samo dobrze w centrum wydarzeń. Przeciwnie, dla wielu osób konieczność bycia gwiazdą dużego wydarzenia jawi się jako jeden z większych koszmarów. Dzień wesela to przede wszystkim jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu młodej pary. Niech więc będzie obchodzony tak, aby to ona była najszczęśliwsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *