Jak zorganizować wieczór kawalerski?

Jak zorganizować wieczór kawalerski?

Zmiana stanu cywilnego jest doniosłym wydarzeniem w życiu każdego mężczyzny. Oznacza przecież koniec kawalerskiego, beztroskiego życia i początek nowego – wymagającego innych zachowań i narzucającego całkiem nowe zadania. Nic więc dziwnego, że również w Polsce przyjęła się tradycja organizowania wieczorów kawalerskich – hucznych imprez, w czasie których w symboliczny sposób przyszły Pan Młody żegna się ze swoim dotychczasowym życiem. Jak jednak zorganizować taką imprezę, aby była ona niezapomniana, a jednocześnie nie skończyła się spektakularną katastrofą?

Kto organizuje wieczór kawalerski?

Nie ma żadnego kodeksu organizacji wieczorów kawalerskich, jeśli więc przyszły Pan Młody zamierza odpowiadać za jego organizację, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby tak się stało. Co do zasady jednak kwestie organizacyjne spoczywają na barkach świadka, któremu solidarnie pomagają inni mężczyźni znajdujący się w otoczeniu Pana Młodego. Współcześnie wieczory są klasycznymi imprezami składkowymi, a jedyną osobą, która jest zwolniona z konieczności ponoszenia opłat jest Pan Młody.

Jakie atrakcje wybrać?

Jak zorganizować wieczór kawalerski?Charakter wieczoru kawalerskiego nie musi być zawsze odwzorowaniem scen z filmu „Kac Vegas”, a decydującą rolę powinien odgrywać charakter samego przyszłego małżonka. Jeśli jest on osobą, która kocha imprezy, rzeczywiście można dołożyć wszelkich starań, aby ta ostatnia była jedyną w swoim rodzaju. Jeśli jednak jest osobą spokojną, która nigdy nie przepadała za ekstremalnymi rozrywkami, zabieranie go do klubu z roznegliżowanymi tancerkami, wcale nie musi być najlepszym pomysłem.

Ważnym elementem wieczoru kawalerskiego jest też wręczenie prezentu dla przyszłego Pana Młodego. Tu również przydaje się znajomość jego upodobań i wiedza na temat tego, jaki upominek rzeczywiście sprawi mu radość. Najlepiej, jeśli prezent jest niebanalny, w jakimś stopniu jest jednak związany z hobby przyszłego męża. Co ważne, nie musi być to wcale prezent materialny, znakomicie sprawdza się bowiem także bilet na koncert muzyczny lub mecz piłkarski albo zaproszenie na skok ze spadochronem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *